Netflix’te Bulunan En İyi Bilim Kurgu Filmleri

Dünyanın en popüler dizi ve film izleme platformu olan Netflix, koronavirüs nedeniyle evde kalan milyonlarca kişinin ilk duraklarından biri. Platformda, film izlemeyi sevenlerin izlemeyi sevdiği bilim kurgu kategorisinde birçok kaliteli film bulunuyor. Bu yazıda, Netflix’teki en yüksek IMDb bilim kurgu filmlerini listeliyoruz.

6. Yerçekimi, IMDb: 7,7

Ekim 2013’te vizyona giren Gravity filminin oyuncuları arasında Sandra Bullock, George Clooney ve Ed Harris gibi oldukça popüler oyuncular yer alıyor. Film, uzayda mahsur kalan iki astronotun hayatta kalma mücadelesini anlatıyor.

5. Edge of Tomorrow, IMDb: 7,9

Haziran 2014’te vizyona giren Edge of Tomorrow filminin oyuncuları arasında Tom Cruise, Emily Blunt ve Bill Paxton gibi kendini kanıtlamış birçok oyuncu bulunuyor. Edge of Tomorrow filmi, uzaylılarla savaşan bir askerin her öldüğünde aynı gün ve saate dönüşünü konu alıyor.

4. Mad Max: Fury Yolu, IMDb: 8.1

Mayıs 2015’te vizyona giren Crazy Max: Furious Roads filminin oyuncu kadrosunda Tom Hardy, Charlize Theron ve Nicholas Hoult gibi isimler yer alıyor. Mad Max: Fury Road, zulüm tarafından yönetilen bir toplumdaki isyana odaklanıyor.

3. Eternal Sunshine of the Spotless Mind, IMDb: 8.3

Listemizdeki en eski film Mayıs 2006’da vizyona giren Eternal Sunshine of the Spotless Mind’dir. Filmin kadrosunda Jim Carrey, Kate Winslet ve Tom Wilkinson gibi kaliteli oyuncular yer alıyor. “Her Yerde” konusu, dağınık bir çiftin kullandığı akıl almaz yöntemdir.

2. Yıldızlararası, IMDb: 8.6

Son yılların en önemli filmlerinden Interstellar, Kasım 2014’te gösterime girdi. Oyuncularda Matthew McConaughey, Anne Hathaway ve Jessica Chastain gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmenliğini Christopher Nolan üstleniyor. Film ayrıca mutlaka izlemeniz gereken filmlerin başında geliyor.

1. Başlangıç, IMDb: 8.8

Başlangıç ​​filmi Temmuz 2010’da gösterime girdiğinde milyonlarca kişi tarafından sinemalarda izlendi. Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt ve Ellen Page gibi oyuncuların yer aldığı Inception, rüyalarda buluşma kavramını yepyeni bir seviyeye taşıyarak bir başyapıt haline geldi. Inception’ı izlemeyen herkesin izlemesini şiddetle tavsiye ederiz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir